Hoďte si nohy na stůl a pracujte z domova na PC

pohodová žába

Že by vám to žádný šéf netrpěl?! Budete se možná divit, ale můj to vůbec neřeší. Pracuji totiž z domova a je pouze na mě, jakou polohu při práci zaujmu. 😃 O tvz. Homeworking (práce z domova na PC s odskočením si na poradu) je spousta článků. Já vám chci představit dvě různé rodiny, na kterých ukážu, proč s radostí pracuji z domova na PC. Představte si tedy takový klasický den v běžné rodině…

Rodina č. 1 – dojíždění za prací

zděšení
zděšení 

Crrrrrrrrrr!!! Matka s hrůzou zamáčkne už třetí zvonění budíku a fofrem vyskočí z postele. „Zaspali jsme, vstávejte!!“ zahaleká do dětských pokojů, kde se pomalu probírají k životu dvě ratolesti. Takže opět (tento týden již podruhé) rychle hygiena, snídaně a svačiny pro děti, manžela, tchýni i domácí mazlíčky! Něco pro sebe na zakousnutí při cestě do práce, namaluje se až v autě – nestíhá! Sklidit ze stolu a takové „prkotiny“ se do rána dávno nevejdou.

Dorazila do práce – opět o pár minut později. Šéf na ní místo pozdravu nahází výčitky a úkoly. Náladu na pracovišti opravdu pozvednout nedokáže. Takže klasický pracovní den, pro jistotu bez oběda, čeká. Kolegyně se ani nesnaží skrývat škodolibou radost z ranního „přivítání“. Začne v hloubě mysli přemýšlet o možnosti práce z domova na PC.

Konečně na mobilu píply 4 hodiny odpoledne. To byl zase hororový den… Ale žádné „byl“! Den pracující matky stále pokračuje.

Nasedne do sluncem rozpáleného auta, jelikož parkovací místo ve stínu patří pouze vyvoleným. Zajede nakoupit. Až na cestě domů si vzpomene, že opět nekoupila stelivo pro kočku. Tak zítra, vracet se nemá čas. Vyzvedne mladší dcerku z hudebky a míří směr domov. Dnes toho měla na vyřizování celkem málo, naštěstí.

Zajíždí na příjezdovou cestu. Jediné, co teď potřebuje, je sprcha, kafe a nohy na stole. Nenene! Omladině se totiž nechce vynášet nákup z auta – čekají spíš na obsah tašek. Než by se dohadovala s puberťáky, vynosí nákup sama (ještěže to stelivo zapomněla, ufff!). V koupelně jí místo sprchy čeká přetékající koš s prádlem. Tak aspoň zapne pračku. Vyndá nádobí z myčky a sklidí to zaschlé od snídaně. Mezitím rychle připraví večeři – teplou – protože členové rodiny přeci nebudou chodit do jídelen. Tak ať mají alespoň jedno jídlo za den teplé. Na večeři dorazí manžel. Utahaný, naštvaný a hladový, který chce jen jídlo a klid. No, popravdě je to snad lepší. Ještě plnit roli smyslné manželky, na to opravdu nemá energii.

Prohodí pár slov s tchýní, protože jí bylo celý den samotné v baráku smutno. Poděkuje při rovnání prádla jako každý den tomu, kdo vynalezl sušičku. Vymění zbytek steliva kočce (zítra už ho fakt musí koupit!) a uvaří si konečně to odpolední kafíčko. Jenže je po desáté večer a ráno musí brzy vstávat. Po kávě by neusnula a každá minuta spánku se počítá! Popřeje cestou do zasloužené sprchy dobrou noc všem. Moment!!! Na sprchu si musí chvíli počkat, až se vykoupe starší dcera. Tak, a teď už konečně dobrou noc…

Rodina č. 2 – práce z domova na PC

Crrr… Matka zamáčkne budík, stejně už je vzhůru, má ho jen „pro jistotu“. Připraví snídaně a svačiny pro všechny a jde vzbudit děti. U snídaně si stihnou popovídat a před odchodem jim popřeje krásný den. Ano, jim. Ona zůstává ještě v županu a sklízí do myčky nádobí po snídani. Zapne pračku, uvaří si kafíčko, jde si sednout s notebookem pod pergolu a začne plnit úkoly práce z domova na PC. Krásně svítí slunce už od rána, byla by škoda pracovat zavřená doma.

Kočka se jí usadí na klíně a pracovní den začíná. Jako první si projde poštu a protřídí priority úkolů na dnešek. V pauzách si odskočí v klidu na záchod, zapne sušičku, srovná prádlo, uvaří, prohodí pár slov s tchýní, utřídí si krásně myšlenky a vrací se k práci z domova na PC.

Hotovo, odesláno, pro dnešek „padla“. Tradiční osmihodinovou směnu zvládla za 6 hodin čistého času. A jako bonus ještě stihne osvěžující sprchu, než odjede na nákup a pro mladší dcerku do hudebky. Po příjezdu uklidí nákup na zítřejší vaření a může trávit čas s celou rodinou.

Když večer usíná, cítí, že jí začíná škrábat v krku. Asi chytla zase rýmu od manžela. Ještěže ráno nemusí v tom pařáku nachlazená do práce, ještě že pracuje z domova na PC.

Zní vám to jako scifi?

Vůbec nemusí. Při dobře zorganizované práci z domova na PC opravdu:

  • Máte více času na rodinu a koníčky.
  • Ušetříte čas a peníze nedojížděním.
  • Nemusíte se bát šéfa, když zaspíte.
  • Při dodržení daných priorit sami (není to překlep – nejen ženy pracují z domova) si rozložíte úkoly, jak potřebujete.
  • Když onemocníte vy nebo děti, není nutné hned běžet pro neschopenku nebo řešit hlídání.
  • Pokud jste senior nebo člověk s hendikepem, odpadnou vám bariéry na cestě do práce.
  • Nastavíte si „píchačky“, jak to vyhovuje vám! 😃

Takže pokud máte možnost pracovat z domova na PC, neváhejte! Zkusit se má všechno. A na jaké nástrahy si máte dát při práci z domova pozor, to se dočtete v mém příštím článku. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *