Zvládněte práci z domova třeba i na horách

Nejen Red Bull vám dává křídla. I práce z domova svým způsobem takové možnosti otevírá dveře dokořán. Někdo touto formou pracuje z pláže, jiný využívá možnosti práce na horách. A já si to vyzkoušela na vlastní kůži.

Užít si opravdovou zimu na horách? Můj sen. Vzpomínám si na týdenní prázdniny s rodiči, sice na horách, ale v létě. A pořádné zimní radovánky jsem si v tomhle prostředí neužila. Pamatuji si, jak hltám v televizi seriál My z konce světa. Ach jo, taky bych to chtěla jednou zažít.

Sen se mi splnil v únoru letošního roku. Přítel přišel s návrhem pobytu na horách a mně v hlavě šrotovaly možnosti, jak nejlíp to všechno udělat, a hlavně zvládnout pracovně. Dovolenou nechci čerpat, na to budu mít dost prostoru v létě, kdy dcera prožije další letní prázdniny. Tak jak na to? Sedla jsem k notebooku a sháněla číslo na chatu, kde budeme ubytovaní. Dovolala jsem se a zjistila situaci ohledně připojení na internet a dostupnost wifi. To je pro mě totiž to nejdůležitější, bez internetu pracovně ani ránu.

 

Záleží na přístupu nadřízeného

Ve snadnější situaci se nacházejí ti, kteří pracují sami na sebe. Já jsem v pozici zaměstnance na poloviční úvazek a potřebuji vše vyřídit se svým nadřízeným. Z mé strany mám jasno. A teď už se jen domluvit se šéfem. Jak se na to asi bude tvářit?

Napsala jsem mu přes interní poštu. Co mám v plánu, jak to vidím s prací, informace o přístupu na internet a jestli je to možné takhle zkoordinovat, abych mohla na ty hory odjet. Netrpělivě jsem čekala na zpětnou odpověď a trochu se i uklidňovala tím, že když nedostanu souhlas, holt si vezmu dovolenou. Ale všechno vyšlo na jedničku. Povolení uděleno, úkoly zadány a začít balit, hlavně nesmím zapomenout na notebook 😉

 

Je potřeba odvést kvalitní práci

Pracujete-li formou práce z domova a jste v domácím prostředí, na horách nebo ležíte pod palmou na pláži, pořád se nacházíte ve stejné situaci: „Musím odvést kvalitní práci“. Přístup na internet je základem. A co dál? Pohybujete-li se v internetovém marketingu, potřebujete k dosažení svého cíle kvalitní online nástroje pro vzdálenou práci. V mém případě aplikace nainstalované v pracovním notebooku jako:

Microsoft Office 365 Business

Kancelářský balík nástrojů, potřebných pro dnešní styl práce na počítači. Obsahuje aplikace jako Excel, Word, Outlook. Tento balíček mi umožnil vytvářet jednotlivé dokumenty, sdílet je odkudkoli – v mém případě z hor a na libovolném zařízení.

Yammer

Komunikační síť, díky které jsem byla v kontaktu se šéfem a kolegy, jako bych pracovala ze svého domova. (Součást balíčku MS Office 365)

OneDrive

Výborná cloud platforma, přes kterou jsem sdílela různé pracovní soubory, jako např. články, revize textů. (Součást balíčku MS Office 365)

Facebook Business Manager

Díky tomuto nástroji mohu v klidu spravovat nejen facebookové stránky a profily našich klientů, ale i jejich jednotlivé reklamní kampaně.

Mobilní telefon

Málem bych zapomněla na velmi důležitou věc. Mobil je v takovém případě také velmi potřeba.

Samozřejmě jsem myslela i na dobře vyladěné pracovní postupy. Pak už mi stačila šikovnost v hledání informací na internetu.

 

Výhody a nevýhody práce na horách

Všechno v životě má své plusy a mínusy.

Výhody

 • Flexibilita pracovní doby, určete si ale, kdy si k té práci skutečně sednete.
 • Čas strávený s rodinou.
 • Pracujete z nového prostředí.
 • Preventivní účinky na vaše zdraví.
 • Seznámíte se s novými lidmi.
 • Nový přísun inspirace, nápadů, přijdete na jiné myšlenky.
 • Dokážete se snadněji odreagovat a zregenerovat.

Nevýhody

 • Víc rušivých elementů kolem vás a ty stále svádí dělat raději něco jiného než práci.
 • Do toho, abyste si splnili své pracovní povinnosti, se musíte doslova nutit.
 • Přes den se nechce a nechce pracovat. A večer? To už vůbec ne. A taky musíte někdy spát.
 • A nakonec zjistíte, že se vám ale vůbec nechce vracet domů.

Tak, to je můj týdenní zážitek z práce na horách. A z vlastní zkušenosti poradím, na co si dát opravdu pozor. Na vaši pracovní kázeň. Dodržujte svoje postupy. Jakmile se, byť jen nepatrně, od nich odchýlíte, svezete se takovým fofrem dolů z kopce (a to nejen na horách), že si nestihnete nandat ani čepici.

Zažili jste něco podobného? Jaký z toho máte pocit? Láká vás forma této práce? Pochlubte se do komentářů dole pod článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *