Využijte práce na dohodu pro navýšení rodinného rozpočtu

práce na dohodu

Práce na dohodu? Fajn možnost přivýdělku, brigády, vhodná pro studenty, zástupy, matky na mateřské nebo důchodce. Samozřejmě si takto vydělávat mohou i ti, kteří jsou v pracovním poměru. Prací na dohodu můžete mít několik u různých zaměstnavatelů, a dokonce i více u jednoho. Ale pozor pak na celkové hodiny viz dále.

Tak jako u pracovního poměru, i v případě práce na dohodu se vychází ze zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších změn. Konkrétně se jedná o paragrafy 74 až 77. Občanský zákoník sice stanovuje obecně možnost ústních dohod, ale nenechte se mýlit. V našem případě musí být dohody uzavřeny pouze písemně. To jen na okraj, abyste pak nezplakali nad rozlitým mlékem.

Dohody umožňují jednodušší zaměstnávání osob než klasické pracovní smlouvy. Výhodou pro zaměstnavatele je rychlé přijetí pracovní síly, ale i její případné propuštění. Vždy musí dodržet 15denní výpovědní lhůtu. Nejsou kladeny náročné administrativní nároky. Zaměstnanec na dohodu však nemá ze zákona nárok na většinu výhod jako ten zaměstnaný v pracovním poměru. Padá právo na dovolenou, překážky v práci, odstupné, většinou nemocenská apod. Samozřejmě po domluvě se zaměstnavatelem lze některé výhody upravit i v rámci práce na dohodu. S takovou vstřícností ale raději moc nepočítejte.

Určitě si pohlídejte výši odměny. Práce na dohodu má své pravidlo a tím je hranice minimální mzdy. Méně dostat nesmíte. Pro rok 2018 je minimální mzda stanovena na 12.200 Kč a hodinová minimální částka na 73,20 Kč.

Práce na dohodu a její možnosti

Dohoda o provedení práce

Známe ji i pod zkratkou DPP. V tomto případě si práci na dohodu užijete v průběhu kalendářního roku v maximální počtu 300 hodin. Odpracovaná doba u jednoho zaměstnavatele se sčítá i v případě, že dohod na různé práce máte uzavřených několik právě jen pro toho jednoho zaměstnavatele. Pohlídejte si, ať máte v dohodě uvedenu dobu, na kterou se uzavírá a měla by obsahovat také druh, místo výkonu a odměnu za vykonanou práci. Práce na dohodu se uzavírá v případě potřeby vykonání většího množství práce. Např. brigáda v podobě celoročních prací v lese – vysazování stromků, značení, čištění lesa apod. Nemusíte docházet každý měsíc, ale brigádu máte na celý rok domluvenou.

Jestliže váš příjem za měsíc nepřesáhne částku odměny 10.000 Kč, neodvádí se z ní zdravotní a sociální pojištění. Připravte se na to, že vám zaměstnavatel strhne 15 %, což je srážková daň, kterou musí vždy státu odvést. Vy dostanete na účet částku již po zdanění, takže se nemusíte o nic starat.

A ještě jedno upozornění. Od července 2017 si na dohodu o provedení práce nejde přivydělat při evidenci na úřadu práce. Tento druh přivýdělku není považován za nekolidující zaměstnání.

Dohoda o pracovní činnosti

Další možnost práce na dohodu (DPČ). Podmínkou je, že týdně po dobu trvání této dohody neodpracujete víc jak 20 hodin. Písemně musí být sjednána práce, rozsah pracovní doby a doba, na kterou se uzavírá. Opět se z příjmu odečítá 15 % srážková daň (odvádí zaměstnavatel), platí se sociální a zdravotní pojištění. To padá pouze v případě, máte-li hrubý měsíční příjem nižší než 2.500 Kč[1], kdy se pojištění vůbec neodvádí nebo máte-li vedle této DPČ ještě jiné zaměstnání, ve kterém odvádíte minimální výši odvodů. Tento druh dohody využijte při objemu práce vyšší než 300 hodin za rok nebo měsíčním příjmu od 10.000 Kč.

Z práce na dohodu nemějte strach. Určitě si ale pohlídejte všechny náležitosti písemné dohody, aby vás později nemrzelo, že jste se do něčeho takového nechali uvrtat. Máte zkušenosti s prací na dohodu? Sem s nimi do komentářů pod článkem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *