5 inspirativních webů o práci z domova, které stojí za to sledovat

Stránka Práce z domova v kostce není jedinou, která se zabývá prací z domova. Zajímavé informace najdete i na jiných webech. Přinášíme vám přehled pěti, které shledáváme pro zájemce o práci z domova jako nejzajímavější.

Jakmile začnete sami vyhledávat portály o práci z domova, ověřte si jejich věrohodnost třeba na různých fórech, kde uživatelé otevřeně diskutují na toto téma. Proč? To jsem popsala v článku 5 seriózních nabídek práce z domova přes internet a stojí za to si ho přečíst. A my se teď seznámíme s weby, kde se o práci z domova diskutuje, píše, nabízí apod.

  1. Práce na dálku

Zajímavý web s vtipnou grafikou. Nabízí ověřené nabídky pracovních míst obecně a při dobrém hledání se najde i nějaká pro práci z domova, s možností využití filtru podle oboru a regionu. Pokud jste firma a hledáte zaměstnance, můžete si právě zde vložit svůj inzerát.

Ohledně práce na dálku nabízí webové stránky obecné informace, konkrétní příběhy úspěšných a důvody, proč se nebát takové formy zaměstnání a co k tomu nejvíce budete potřebovat. Součástí strategie je i možnost stažení dvou e-booků, samozřejmě zdarma.

práce z domova - na dálku

Další výhodou webu jsou i informace ohledně Work-life balance aneb Slaďování osobního a pracovního života. Určitě si vše přečtěte. Zajímavá je i stránka se vzděláváním – opět připomínka e-booků, ale také konferencí, seminářů, workshopů, webinářů apod. K zahození určitě není ani možnost videozáznamů, přístupných zdarma s podrobným popisem. Velkým plusem tohoto webu vidím i nabídku individuálního poradenství formou několika možných druhů konzultací – e-mail, Skype, telefonicky i osobně.

Výborná nabídka služeb pro firmy s referencemi zákazníků. K dispozici má návštěvník samozřejmě i kontakty. A co je opět pozitivní – blog. Články zabývající se aktuálními tématy a nástrahami práce na dálku. Bojíte se, že vám při práci selže doma internet? Budí vás každou noc strach z odcizení, úniku a zneužití firemních dat? To všechno, a ještě něco navíc najdete právě tady.

Tento web si z mého pohledu, ale i perspektivy samotných návštěvníků zaslouží 100% palec nahoru.

  1. Moderní práce řízená z domova

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Nevadí, zkuste se podívat na web Moderní práce řízená z domova. Je sice zaměřený na konkrétní nabídku, ale obecně tady najdete spoustu užitečných informací. Přehledně, stručně a jasně se dozvíte výhody i nevýhody takového druhu zaměstnání, pro koho je vhodná a pokud si kladně odpovíte na dotazy zde uvedené, tak uvidíte, jestli je takový druh práce vhodný právě i pro vás. Samozřejmě nechybí ani odkaz na kontakty, tak pokud chcete vědět víc, máte se komu ozvat.

práce z domova - moderní práce řízená z domova

Webové stránky patří z pohledu poskytování informací o práci z domova k těm lepším. Takže také doporučujeme.

  1. Jak pracovat doma – práce z domova snadno

Stále jste nemáte dostatek informací o práci z domova? Pak stojí za to navštívit webové stránky Jak pracovat doma. Dozvíte se, v jakých pracovních oblastech lze využít práci z domova – sociální sítě, psaní článků, různé domácí výroby – například piva, a ještě další zajímavosti. Obsaženy jsou také základní informace o práci z domova a jejích možnostech. V sekci články se dočtete rady a tipy přímo ze zkušeností návštěvníků webu. Takže vše ze života a od srdce. Nechybí ani stránka s užitečnými webovými odkazy, adresami. Výborná je opět možnost formy komentářů k příspěvkům, kdy někdo zadá možnost práce z domova a jednotlivci reagují jak pozitivně, tak i negativně formou svých zkušeností. Chcete-li kontaktovat správce, vyplníte jednoduchý formulář k tomu určený přímo na stránce webu.

jak pracovat doma - práce z domova snadno

Jediné mínus tohoto webu z mého pohledu je grafika. Jakmile najedete na úvodní stránku – Home, přijdete si jak někde na pouti – barvičky, fonty… „Jiný pes, jiná ves“.

  1. Na volné noze

prace z domova - na volne noze

Pracujete jako osoba samostatně výdělečně činná (dále jen „OSVČ“) a chcete se věnovat home office? Pak určitě uvítáte informace na webových stránkách Na volné noze. Nejedná se přímo o portál, řešící komplexně práci z domova. Ale řadu zajímavých informací a postřehů naleznete v sekci blog. Spousta článků vám ušetří čas a hledání potřebných údajů. Plusem je využití vlastní prezentace prostřednictvím tohoto webu a přilákání nových zákazníků. Povzbuzující a inspirující je i zapojení do facebookové komunity. Obsahově se jedná o fakt dobrý web.

  1. Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky

O práci z domova se na svém webu zmiňuje i Ministerstvo práce a sociálních věcí. Jedná se spíš o obecná pravidla a výklad pojmu. Najdete tady konkrétní změny, které jsou navrhovány v rámci zákoníku práce ve spojitosti s prací z domova a mnoho dalších zajímavých dokumentů, souvisejících s danou problematikou. Určitě doporučujeme tyto stránky navštívit, pokud se o práci z domova zajímáte ať už jako zaměstnavatel nebo budoucí zaměstnanec.

prace z domova - ministerstvo prace a socialnich veci

Budu moc ráda, když vám tento článek pomůže a bude užitečným pro vaše rozhodování, získávání informací, dotazy apod. Podělte se proto s námi, o vaše zkušenosti nebo dejte tip na další zajímavý web, zabývající se prací z domova. Stačí napsat komentář dole pod článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *