Brání vám neznalost jazyků v rozletu? Pojďte to změnit!

Práce z domova a institut OSVČ obecně přináší takřka neomezenou svobodu. Kromě všetečných zákonů vás prakticky nic nedrží při zemi, takže můžete dokázat pravdivost průvodního hesla amerického snu, že „sky is the limit“. A nebe máme všichni stejné, nehledě na to, zdali podnikáme v ČR, Německu nebo v zámoří. Po celém světe mají lidé stejné problémy, stejné potřeby a stejné touhy, tak proč toho nevyužít a nezkusit expandovat do ciziny? Vždyť vám s výjimkou neznalosti jazyka nic nebrání. Ale nebojte, i s tím lze něco udělat. A daleko rychleji, než si myslíte.

Provozujete e-shop a chcete svůj byznys pozvednout na vyšší level? Vytvořte další jazykové mutace svých stránek, zapracujte na SEO aspektech pro zahraniční trhy a zkuste oslovit potenciální partnery z dosud neprobádaných vod. A začněte se cítit i v okolních rybnících jako ryba ve vodě. K tomu potřebujete entuziasmus, silnou motivaci a především – dobrou znalost tamního jazyka, nebo alespoň toho univerzálního, s nímž se domluvíte prakticky všude, tedy angličtiny.

Narážíte v soukromém i profesním životě na úskalí, spojená s jazykovou bariérou? Nezoufejte. Pravděpodobně patříte mezi asi tři čtvrtiny Čechů, kteří jsou na tom stejně jako vy. Což o to, na dovolené se pokaždé nějak domluvíte, ale na obchodních jednáních si s rukami a nohami zkrátka nevystačíte. Chcete se už konečně naučit cizí jazyk? A co jít ještě dál? V cizí řeči i přemýšlet? Zní vám to jako sci-fi? Nemusí. Jazyk se totiž lze naučit v kterémkoliv věku a za velmi rychlou dobu. Povíme vám jak.

Na učení jazyků není nikdy pozdě

Malé dítě se naučí jazyk do 3 let. Jak je tedy možné, že nám dospělým se to nepodaří ani za celé roky studia? Na učení jazyků je zarážející ještě jeden fakt. Může to znít paradoxně, ale čím méně času tomu dáte, tím lepší můžete očekávat výsledek. Přesněji, učení jazyků bychom se v kuse měli věnovat maximálně 20 minut. Ne více.  Při delším úseku totiž ztrácíme pozornost a nově naučené věci proto spíše zapomeneme.

Cizí jazyky zvládnete hravě i vy

Určitě jste slyšeli o někom (a možná i o vás samotných), kdo nemá talent na jazyky. Kdyby to byla pravda, neumíme dnes ani mateřskou řeč. Problém spočívá ve vzdělávacím systému, který jazyky učí špatnou a nepřirozenou metodou. Malé dítě taky nesedí v lavici a nedrtí se gramatická pravidla, ale učí se v přímé interakci s určitými předměty a situacemi. Jak ale tento druh výuky simulovat ve světě dospělých?

K tomu slouží 7 pravidlech rychlého učení jazyků. Některá jsme vám už jemně nastínili, avšak to podstatné se dozvíte zde. Pojďte si s námi vytyčit soukromou výzvu, že se během následujících měsíců naučíte anglicky a do příštího roku budete moci vstoupit s předsevzetím, že prorazíte na zahraniční trh.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *