Bojí se váš zaměstnavatel koronaviru? Ideální příležitost vyzkoušet práci z domova

Koronavirus hýbe celým světem. Nikdo zatím doopravdy neví, s čím máme tu čest a jak bychom proti tomu měli efektivně bojovat. Všichni jsme obezřetní a snažíme se minimalizovat riziko možného nákazu, proto není překvapení, že mnoho zaměstnavatelů začalo doporučovat svým zaměstnancům, aby pracovali z domova. Zejména u velkých korporátů je totiž dočasná home office velmi efektivní prevence. Minimálně do té doby, než zjistíme více informaci o nemoci samotné i lidí, kteří se v poslední době nakazili. Jaké jsou výhody práce z domova a proč byste ji měli v současné době zvážit?

Zaměstnavatelé se bojí o své zaměstnance. Nařizují hygienu, omezení cest a schůzek. Kancelářské profese mají v těchto dnech raději pracovat z domu. Home office se stal univerzální odpovědí na jakékoliv zdravotní pochybnosti u zaměstnanců v kancelářských firmách. Snaží se tak nejen předejít možné nákaze ostatních pracovníků, ale zároveň nevyvolávat strach a paniku – nikdo nechce pracovat vedle kolegy, který se vrátil z podezřelého regionu. Proč byste podobná omezení měli uvítat?

  1. Nemůžete nic chytit

Asi ta největší výhoda. Během pobytu doma se vyhnete jízdě MHD do/z práce, návštěvě vstupní haly, kuchyňky, kde se sdružuje celé oddělení nebo záchodu, kam také nechodíte jenom vy. Jasně, většina lidí nežije sama, takže úplně izolovaná od vnějšího světa nebude, ale výrazně sníží riziko, že někde něco chytí.

  1. Nemůžete nic předat

Teď nemluvím přímo o koronaviru, ale spíše o přechozených virózách, lehkému pokašlávání a dalším bacilům, které si možná ani neuvědomujete, ale chozením do práce je mezi lidi rozšiřujete. A byť by samy o sobě neznamenaly žádné život ohrožující nebezpečí, tak jakékoliv oslabení imunity (především u starších ročníků) dělá lidi mnohem náchylnějším k závažnějšímu průběhu nemoci.

  1. Výkon práce to nijak neovlivní

Home office není za trest. Opravdu nejde o žádné suspendování, které vám ztíží nebo dokonce znemožní práci. Vše bude probíhat tak, jak jste zvyklí. Jenom to bude doma. A místo pokecu v kuchyňce si s kolegy zavoláte po Skypu nebo napíše v rámci firemní komunikační platformy.

  1. Objevíte kouzlo home office

Pokud jste doposud nezkoušeli pracovat z domova, tak dost možná zjistíte, že tento režim má přece jenom něco do sebe a ve finále v něm najdete zalíbení. Ono totiž kombinovat práci s pobytem doma je daleko příjemnější, efektivnější a vhodnější, než si myslíte.

Chcete se dozvědět další a mnohem podrobnější důvody, proč dát home office šanci?

Inu, protože:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *